SMS TORK

Новости

SMS TORK DAN İMES OSB DE YENI FABRIKA HAZIRLIĞI

 logo

SMS’den Yeni Fabrika Hazırlığı

??Haber: Ali Baycanlar

 

Endüstriyel kontrol vanaları imalatı ve ölçü-kontrol cihazları ile endüstriyel otomasyon konularında 1985 yılından beri hizmet veren SMS, TORK markası ile kontrol valfleri üretiyor. TSEK, GOST, TUV CE, TÜV ISO 9001: 2008 versiyon, LOYD, Ex -Proof, EN264, TSE, Ex TSE gibi çeşitli kalite belge ve sertifikalarıyla çalışmalarını sürdüren şirket, markasını global pazarda daha fazla tanıtabilmek için yeni yatırımlar gerçekleştiriyor. 

Firmalarının geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunu ifade eden SMS-Tork Genel Müdürü Enver Kaya, Tork markasıyla pnömatik aktüatörler, pnömatik küresel vanalar, pnömatik kelebek vanalar, manuel override, limit switch box, elektro-pnömatik pozisyoner, T-HQ elektrik aktüatörleri, pnömatik pistonlu vanalar, patlaç valfler, zaman röleleri, namur pnömatik yön valfleri gibi ürünleri ürettiklerini belirtiyor. Portföylerindeki diğer markalar hakkında da bilgi veren Kaya, bu markaları Hora, Honsberg, Tecsis, Techfluid, Ki-To, Kaytola, Beck Sensor, Mars-Bellofram, Ultraflux şeklinde sıralıyor. Bu ürünlerle demir çelik tesislerinden çimento fabrikalarına, gıda sanayinden makina imalat sanayine kadar değişik bir çok alana hizmet verdiklerini söyleyen Kaya, 49 farklı ülkeye satış gerçekleştirdiklerini aktarıyor. 

Şirketlerinin 2010 yılı çalışmalarını değerlendiren Kaya, 2010 yılında kurumsallığa ve yurtdışı tanıtım çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirterek, yılın ikinci yarısında 5 adet yurtdışı fuara katılacakları bilgisini veriyor. “Ürünlerimizi dünyada tanıtarak bir Türk markasının dünya markası olmasını sağlamayı hedefliyoruz” diyen Kaya, yeni yatırım konusunda da İMES OSB’de fabrika inşaatına başlayacaklarını açıklıyor. Bu projenin 2011 yılında tamamlanmasını hedeflediklerini kaydeden Kaya, ihracat hedeflerinin de büyüdüğünü vurguluyor. Satışlarını dünyanın 49 ülkesinde sürdürdüklerini ileten Kaya, toplam cirolarının yüzde 25’lik kısmını yurtdışı satışların oluşturduğunu, bu oranı yüzde 50’ye çıkarmak istediklerini söylüyor. Sektörün sorunu Çin’den ithalat

İçinde bulundukları sektörü genel olarak endüstriyel vana ve ölçü kontrol sektörü şeklinde ifade eden Kaya, vana sektörünün Türkiye’de yeni yeni geliştiğini, ölçü-kontrol pazarına göre daha fazla yerli imalatçı bulunduğunu anlatıyor. İmalatçı olmasına karşın sektörün en ciddi problemini Çin’den çok ucuza getirilen ürünlerin yerli imalat gibi satılması olarak gösteren Kaya, “Bu durum rekabet şartlarını zorlamakta ve yerli imalatçıyı zor durumda bırakmaktadır. Bizler yerli üretici olarak bu ve bu gibi sorunlara çözüm üretebilmek için Ar-Ge çalışmaları ile ve teknolojiyi doğru kullanarak kaliteli ancak daha ucuz maliyetli ürünler üretmeliyiz” şeklinde konuşuyor. “Yurtdışı satışta ülke imajı da önemli”

Türkiye’de Çin’in ürettiği fiyatlara ürün imal etmenin hayal olarak görüldüğüne dikkat çeken Enver Kaya, bu noktada Ar-Ge çalışmalarının önemini vurgulayarak, devletin destek sınırlarının da KOBİ’leri kapsayacak şekilde yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini dile getiriyor. 

Ülke imajının da yurtdışı satışlarda çok önemli bir yere sahip olduğunu anlatan Kaya, “Unutmamalıyız ki yurtdışı sizin ürününüzü satın alırken ülkenizin imajını da satın alıyor. Sorunların çözümü yönünde sektör yöneticileri, aralarındaki merdiven altı üreticileri durdurmalıdır” diyor. - See more at: http://www.makinatek.com.tr/arsiv/yazi/smsden-yeni-fabrika-hazyrlydy#sthash.fDikqb1A.dpuf

ВОТ ПРЕДЛОЖЕНИЕ

Предложение На Сайте

Пожалуйста, Заполнить Форму...

По Запросу Название Продукта/ Серийный Номер
Имя
Телефон
E-Mail
Налоговая
Налоговый Номер
Название Компании
Где Вы Будете Его Использовать
Город
адрес